Aad Baljeu postuum beloond met Gemeentepenning
AlgemeenVan links naar rechts Jeroen Ruigrok, Linda Ruigrok-Baljeu, Joke Baljeu-Nicolaas, Bas Verkerk, Mark Baljeu en Myriam Baljeu, vlak na het postuum uitreiken van de Gemeentepenning.
DELFT – Aad Baljeu was jarenlang voorzitter van de Stichting Taptoe Delft. Hij overleed vorig jaar daags voor het evenement op de Markt. Donderdag werd zijn inzet voor de stad postuum beloond met een Gemeentepenning.
Die werd ’s morgens door Burgemeester Bas Verkerk uitgereikt aan familieleden van Aad Baljeu. Baljeu, die jaren deel uitmaakte van het bestuur van de Christelijke Showorkesten Excelsior, was in 1996 tevens mede-oprichter van de Stichting Taptoe Delft. Hij had vele passies, zoals muziek maken en muziek toegankelijk maken voor jeugd door deelname in de vereniging. Hij was actief vanaf het begin van de Taptoe. In 1996 werd de Taptoe in zijn huidige vorm in Delft georganiseerd. Aanleiding voor deze Taptoe was de herdenking van 750 jaar stadsrechten. Er kwam een heuse burgertaptoe, een avondshow op de Markt, vergelijkbaar met de Nationale Taptoe zoals die van 1954 tot 1974 werd gehouden op de Markt.
Aad Baljeu zette zich als voorzitter ervoor in dat er elke twee jaar een Taptoe werd georganiseerd. Hij was een echte voorzitter en had de touwtjes in handen. Zijn organisatie groeide met de jaren tot ongeveer 80, 90 medewerkers die nu actief zijn tijdens de Taptoe. Zijn werk werd in 2006 en 2010 bekroond toen de Taptoe Delft werd aangewezen als ‘Taptoe van het Jaar’.
Download de laatste krant!
Energieweg 3
2627 AP Delft
T: 015 - 214 39 12
info@delftopzondag.nl







