Snoeiacties schieten bezoekers homo-ontmoetingsplaats in het verkeerde keelgat

Algemeen

PIJNACKER-NOOTDORP – Van de bossages rond de parkeerplaats van de homo-ontmoetingsplaats Ruyven is nog weinig over. Vrijwel alle struiken en bomen hier zijn veranderd in houtsnippers.

De snoeiacties hebben kwaad bloed gezet bij de Delftse Werkgroep Homoseksualiteit. Die wijst erop dat de Provincie Zuid-Holland eerder nog aangaf geen ontmoedigende maatregelen te zullen nemen om het gebruik van de homo-ontmoetingsplaats terug te dringen. 

Werkgroep-voorzitter Rob Vermeer zegt dat de snoeiacties alleen maar leiden tot ‘een onveiligere situatie’ voor homoseksuele bezoekers en andere mannen die op zoek zijn naar snelle seks. “Hoewel veel mensen daar onterecht anders over denken, worden zij liever niet gezien”, zegt Rob Vermeer, die door een lid van de Werkgroep van de snoeiacties op de hoogte werd gebracht. “Daarom zoeken ze de begroeiing op.” Door al het snoeiwerk is nu iedereen die zich op de parkeerplaats bevindt al van een afstand te zien. “Daardoor voelt men zich hier onveiliger”, vindt Vermeer. Omdat de parkeerplek van de homo-ontmoetingsplaats en het eerste deel van de bossages in ‘het recreatiepark’ zelf zijn weggesnoeid, moeten de ‘baanbezoekers’ hun vertier verder van de openbare weg zoeken, als ze ongezien willen blijven. “Daardoor is er minder sociale controle”, zegt Vermeer. “Als er wat gebeurt en je bent in de buurt, dan kun je elkaar altijd nog helpen. Dat gaat minder vlot als er helemaal achterin Ruyven wat gebeurt. Ook daardoor is het een tikkeltje onveiliger geworden en dat vinden we zorgelijk.” 

De Werkgroep bracht daarom onlangs een persbericht uit waarin men wijst op ‘het stigmatiserende en onveilige beleid’ van de lokale overheden. Ook in het Wilhelminapark in Rijswijk wordt het de baanbezoekers namelijk niet makkelijk gemaakt. De Gemeente Rijswijk heeft hier een algemeen autoverbod ingevoerd en er wordt door de Politie geregeld om identiteitsbewijzen gevraagd. “We willen dat er door de lokale besturen een goed Homo-ontmoetingsplaats-beleid komt”, zegt Vermeer. “Zodat deze plekken veiliger kunnen worden gebruikt zonder dat het tot overlast voor anderen leidt.” 

In hetzelfde persbericht geeft Vermeer de lokale overheden, waaronder de Gemeente Pijnacker-Nootdorp en de Provincie Zuid-Holland, een veeg uit de pan vanwege de snoeiacties. De Gemeente Pijnacker-Nootdorp laat echter desgevraagd weten niets met het snoeien van doen te hebben. “Niet de gemeente beheert het groen, maar de Provincie doet dat”, aldus een voorlichter. 

Namens Groen Service Zuid-Holland, die het snoeiwerk uitvoert, zegt woordvoerster Van Wijngaarden: "Het waren reguliere snoeiwerkzaamheden, die eens in de zoveel tijd worden uitgevoerd. Het was ook nodig, want de begroeiing maakte de parkeerplaats kleiner."

Het lijkt een deel van de homoseksuele mannen er overigens niet van te weerhouden de homo-ontmoetingsplaats te bezoeken. Ondanks het weeralarm staan er woensdagmiddag toch wel een stuk of tien auto’s op de parkeerplaats. Verderop in het park struinen wat mannen in hun eentje over de smalle modderige paadjes. Op de eerste tien meter van het park na is aan de dichte begroeiing in het recreatiegebied niets gedaan. De opengescheurde condoomverpakkingen, die nog her en der verspreid liggen, zijn er het stille bewijs van dat er nog niet veel is veranderd in Ruyven. (JN)

Download de laatste krant!

Energieweg 3
2627 AP Delft

T: 015 - 214 39 12