
Fys’Optima biedt fysiotherapie bij Parkinson(isme)
AlgemeenDELFT - De ziekte van Parkinson is een ernstige neurologische ziekte met grote gevolgen voor de patiënt en diens omgeving. Parkinson is nog niet te genezen. Fysiotherapie speelt een belangrijke rol in het bieden van ondersteuning aan mensen die leven met de ziekte van Parkinson of parkinsonisme. Fys’Optima Delft biedt deze fysiotherapie-behandelingen aan.
De ziekte van Parkinson is momenteel de snelst groeiende neurologische aandoening ter wereld. Het is een hersenziekte: bij Parkinson sterven zenuwcellen in je lichaam langzaam af en dat leidt tot stoornissen in de motoriek. Parkinsonisme is de term voor dezelfde verschijnselen die echter andere oorzaken kunnen hebben dan de Ziekte van Parkinson. In alle gevallen echter uit de ziekte zich met name als een bewegingsstoornis, met diverse klachten zoals beven, stijve spieren, moeilijk lopen, evenwichtsproblemen en traag bewegen. Mensen met Parkinson ervaren daardoor uitdagingen in het gewone dagelijkse leven, variërend van lopen en aankleden tot spreken en eten, evenals psychische problemen. Fysiotherapie kan helpen om een aantal problemen te voorkomen, te stabiliseren of te verminderen.
Gespecialiseerd
Walter Sleurink is bij Fys’Optima Delft de gespecialiseerde fysiotherapeut voor de behandeling van Parkinsonpatiënten.. Hij is ook lid van het kwaliteitsnetwerk ParkinsonNet Nederland. Dit netwerk waarborgt zijn expertise in de zorg voor patiënten met deze chronische ziekte, waardoor hij in staat is om gerichte hulp te bieden aan degenen die te maken hebben met de complexe uitdagingen van deze aandoening(en). Daarnaast is de samenwerking met Parkinson-verpleegkundigen, neurologen en andere zorgverleners in het ziekenhuis ook van belang. Zo kunnen de problemen over de volle breedte aangepakt worden. Onderzoek toont aan dat diverse soorten fysiotherapie, zoals loopoefeningen, evenwichtstraining en regelmatige lichaamsbeweging de symptomen van Parkinson kan helpen verlichten. Zo kunnen patiënten zo lang mogelijk goed blijven bewegen.
Na een doorverwijzing van de neuroloog krijgt iedere patiënt een uitgebreide intake. Aan de hand daarvan bepalen de therapeuten op welke vlakken er ondersteuning geboden kan en moet moet worden. Zo ontstaat een individueel en op maat gemaakt behandelplan voor iedereen. Heb je vragen of wil je kennismaken met Walter? Neem dan contact met hem op door hem te mailen waltersleurink@fysoptimadelft.nl.
Fys’Optima
Bij Fys’Optima Delft werkt een hecht team van fysiotherapeuten met verschillende specialisaties dagelijks met gedrevenheid aan het herstel van hun patiënten. Omdat het vak steeds verandert en verbetert, ontvangen de fysiotherapeuten van Fys’Optima continue bijscholing. Fys’Optima biedt daardoor kennis, jarenlange ervaring en teamwork. Iedereen krijgt een behandelplan op maat. “Wij nemen de tijd die nodig is om samen met u hard toe te werken naar resultaat!” Kijk voor meer informatie op www.fysoptimadelft.nl.







