
Wateroverlast in Surinaams binnenland: Onderzoek door Delftse studenten
PartnerbijdrageDe Technische Universiteit Delft (TU Delft) heeft een lange geschiedenis van samenwerking met Suriname. Door de jaren heen hebben studenten van de universiteit hun expertise gedeeld op verschillende gebieden, waaronder waterbeheer en infrastructuur, om bij te dragen aan de economische ontwikkeling van het land. Recente projecten tonen aan dat deze samenwerking nog steeds sterk is, waarbij Delftse studenten in 2023 en 2024 betrokken waren bij belangrijke initiatieven in het Surinaamse binnenland.
Wateroverlast in Surinaams binnenland: Onderzoek door Delftse studenten
In 2023 kreeg een groep masterstudenten van de TU Delft de taak om onderzoek te doen naar de aanhoudende wateroverlast in het dorp Ricanau Mofo, gelegen in het binnenland van Suriname. De studenten werkten samen met de Stichting Economische Ontwikkeling Ricanau Mofo (STEORR) om oplossingen te vinden voor de problemen die de lokale bevolking treffen. Klimaatsverandering, zeespiegelstijging en scheepvaart werden geïdentificeerd als belangrijke factoren die bijdragen aan de wateroverlast.
Tijdens een presentatie in Paramaribo deelden de Delftse studenten hun bevindingen met vertegenwoordigers van het ministerie van Openbare Werken en andere stakeholders. Ze presenteerden mogelijke oplossingen, zoals het verbeteren van de infrastructuur om erosie tegen te gaan en het installeren van waterafvoersystemen. Deze samenwerking is een uitstekend voorbeeld van hoe Delftse kennis wordt ingezet om bij te dragen aan de duurzame ontwikkeling van Surinaamse gemeenschappen.
Voortzetting van het werk in 2024
In 2024 bouwden nieuwe groepen studenten voort op het werk van hun voorgangers. Tijdens een conferentie in Paramaribo organiseerden zes Delftse studenten samen met STEORR en het Surinaamse ministerie van Openbare Werken een evenement om de lopende inspanningen voor waterbeheer en landbouwontwikkeling te bespreken. Deze conferentie, waar ook lokale studenten en docenten van de Avond Middelbare Technische School (AMTO) en het Polytechnic College (PTC) aanwezig waren, was gericht op het delen van kennis en het vinden van oplossingen voor de toenemende wateroverlast.
De studenten gebruikten drones en GPS-systemen om opmetingen te doen en de beste locaties voor waterkerende damwanden te bepalen. Deze technische oplossingen kunnen de lokale boeren in het gebied helpen door landbouwactiviteiten mogelijk te maken zonder schade door overstromingen. Het doel is om Ricanau Mofo te transformeren tot een economisch duurzaam gebied, waar moderne landbouwtechnieken worden toegepast in tropische kassen.
Blijf op de hoogte van nieuws uit Suriname
Voor iedereen die geïnteresseerd is in de ontwikkelingen in Suriname, zoals de samenwerking met Delftse studenten op het gebied van waterbeheer en infrastructuur, biedt GFC Nieuws betrouwbaar nieuws uit Suriname. Via dit platform blijf je op de hoogte van alle belangrijke gebeurtenissen en projecten die bijdragen aan de ontwikkeling van het land. Van politieke ontwikkelingen tot economische initiatieven, GFCnieuws.com biedt uitgebreide dekking van alles wat er in Suriname speelt.
Door het lezen van Surinaams nieuws op GFC Nieuws kunnen zowel de diaspora in Nederland als geïnteresseerden wereldwijd de vooruitgang in het land volgen en betrokken blijven bij de samenwerking tussen Nederland en Suriname.
Delftse kennis voor duurzame ontwikkeling in Suriname
De samenwerking tussen TU Delft en Suriname is een voorbeeld van hoe internationale kennisdeling kan bijdragen aan de ontwikkeling van infrastructuur en economie in ontwikkelingslanden. Door de inzet van Delftse studenten kunnen lokale gemeenschappen in het binnenland van Suriname profiteren van innovatieve oplossingen voor hun problemen. De betrokkenheid van studenten en lokale stakeholders laat zien hoe belangrijk het is om gezamenlijk op te trekken in het bestrijden van uitdagingen zoals klimaatverandering en wateroverlast.
Deze projecten hebben niet alleen voordelen op lokaal niveau, maar kunnen ook als voorbeeld dienen voor andere regio’s in Suriname. De kennis die wordt opgedaan door de Delftse studenten wordt gedeeld met lokale instanties en ministeries, zodat deze oplossingen ook elders toegepast kunnen worden.







