Afbeelding
Foto: erwin dijkgraaf

Dodenherdenking in Pijnacker-Nootdorp

Algemeen

PIJNACKER-NOOTDORP - Op donderdag 4 mei heeft de jaarlijkse dodenherdenking plaatsgevonden. In Pijnacker bij het monument in het Emmapark en in Nootdorp bij het monument in de Dorpsstraat.

Tijdens de jaarlijkse herdenking herdenken we de Nederlandse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en allen die zijn omgekomen in oorlogssituaties en bij vredesmissies na de Tweede Wereldoorlog. Dit jaar was het thema ‘leven met oorlog’. Hiermee vragen we aandacht voor de impact van oorlog op individuen, families en de samenleving.

Herdenking in Nootdorp
Om 19.15 uur was er in de NH Kerk aan de Dorpsstraat een sfeervolle, eenvoudige plechtigheid. Tijdens deze plechtigheid werden muziekstukken gespeeld en gezongen door Harmonie Nootdorp, Corina Groenwegen en Kees Balm. Rond 19.45 uur was er een korte wandeling naar het monument naast het Raadhuis. Bij het monument werd een erewacht gevormd door een delegatie van Commandovereniging Zuid-Holland. Scouting Nootdorp reikte bloemen uit die belangstellenden bij het monument konden neerleggen. Harmonie Nootdorp bracht een aantal muziekstukken ten gehore. Burgemeester Björn Lugthart en raadslid Karin Zwart – Verschoor legden namens de Gemeente Pijnacker-Nootdorp een krans. Daarna hebben de Commandovereniging Zuid-Holland en het bestuur van de Oranjevereniging een krans gelegd. Om 20.00 uur werden de twee minuten stilte in acht genomen, waarna aanwezigen het Wilhelmus zongen. Daarna konden belangstellenden bloemen neerleggen bij het monument.

Herdenking in Pijnacker
Van 19.00 tot 19.30 uur was de herdenkingsdienst in de RK Kerk Joannes de Dooper aan de Oostlaan in Pijnacker. Koor Cantores Amatores zong en wethouder Peter Hennevanger hield een herdenkingsrede. Daarna vertrok een stille tocht naar het monument in het Emmapark. De stoet werd begeleid door de stille troms van Muziekvereniging Haaglanden. Bij het monument stond een erewacht van Scouting Pijnacker en muziekvereniging Excelsior Pijnacker verzorgde de muziek. Om 20.00 uur werden de twee minuten stilte in acht genomen, daarna werd het Wilhelmus gezongen en richten enkele sprekers een woord tot de aanwezigen. Wethouder Peter Hennevanger en raadslid Miranda de Vogel legden namens de gemeente Pijnacker-Nootdorp een krans. Ook hebben andere organisaties een bloemstuk of krans gelegd. Tijdens het defilé na de plechtigheid was er gelegenheid om een krans of bloemstuk neer te leggen bij het monument.