De bijdrage is bedoeld voor verduurzaming van het pand
De bijdrage is bedoeld voor verduurzaming van het pand

Museum Paul Tetar van Elven ontvangt 10.000 euro

Algemeen

DELFT -  Mede dankzij een donatie van 10.000 euro van het Rabo Impactfonds kan museum Paul Tetar van Elven belangrijke stappen zetten in hun verduurzamingsproject. 

Het verduurzamingsproject van het museumpand aan de Koornmarkt bestaat uit twee onderdelen: noodzakelijk onderhoud en energiebesparende maatregelen. Vóór de schilderbeurt vervangt het museum hun glas door monumentenglas. Dit speciaal ontwikkelde glas behoudt de uitstraling van het oorspronkelijke glas, maar biedt nagenoeg de isolatiewaarde van dubbelglas. Het huis werd in de 19e eeuw bewoond door de kunstschilder Paul Tetar van Elven. Vandaag de dag biedt het naar hem genoemde museum bezoekers een unieke kans om terug te gaan in de tijd. De verduurzaming van het pand zorgt voor het behoud van dit erfgoed, zodat nog veel meer Delftenaren zich hier kunnen verwonderen.

Directeur Alexandra Oostdijk verwacht dat de verduurzaming pas echt begint in het voorjaar van 2025. “We wachten nog op de laatste financieringen. Zijn die rond, dan doen we een vergunningsaanvraag bij de gemeente. Hartstikke goede timing voor een opknapbeurt, want in 2027 vieren we ons 100-jarig bestaan. We moeten nog bedenken hoe en wat, maar één ding is zeker: het museum staat er dan piekfijn bij.”