
Kleurrijk Vilt: voor een kleurrijk najaar en een warme winter
AlgemeenDELFT - Herfst. Paddenstoelen en kastanjes zoeken in het bos. Bladeren verzamelen. Een herfsttafel knutselen én: vilten, breien en haken!
“Kijk, zo kun je dus ook een herfsttafereel maken.” Monique de Vreede van Atelier Kleurrijk Vilt laat zien wat ze gemaakt heeft: paddenstoelen, eikels en pompoenen van vilt, gehaakte esdoornblaadjes en zelfs een heuse heksenhoed van vilt (want Halloween komt eraan tenslotte). Voor Monique is dit dagelijkse kost, maar ook jij kunt dit leren! “Ik geef weer veel viltworkshops”, vertelt Monique. “Daar maken we dit soort dingen, maar ook tassen, sjaals of bloemen.” Zo’n workshop kun je al boeken voor twee mensen. Het hoeft dus helemaal geen grote groep te zijn. Leuk voor moeder-dochters, oma-kleindochters, vriendinnen, of voor vaders, opa’s en vrienden. Want wie zegt dat vilten alleen voor vrouwen is? Monique heeft workshops van een halve dag of een hele dag inclusief lunch. Aanmelden kan via Facebook (Atelier Kleurrijk Vilt) telefonisch of in het atelier zelf. Voor wie thuis aan de slag wil verkoopt Monique lapjes vilt van 20 bij 30 in talloze kleuren. “Echt wolvilt”, benadrukt ze. “Het is wat fijner dan de lapjes vilt die we hier zelf maken. Maar wel puur natuur.”
Winter
Herfst is natuurlijk ook de opmaat naar de winter, en dat is te merken bij Kleurrijk Vilt: “Er wordt enorm veel gebreid: vesten, truien, en dekens. Dat is vorig jaar al heel veel gedaan, vanwege de hoge gasprijzen. En blijkbaar werkt dat nog steeds door. En waarom ook niet? Met bezig blijven èn warme dingen aantrekken kan de kachel lager!” Zo wordt breien niet allen leuk, maar nog duurzaam ook. Monique heeft voor ieder werkstuk het juiste garen. Want garen voor een vest is bijvoorbeeld iets anders dan garen voor sokken. Het verschil? “Sokkengaren is steviger. Het is wol met een beetje acryl. Dat maakt de sok slijtvaster, terwijl de wol juist goed vocht afvoert. Goede sokken zijn goed voor je voeten! Gelukkig beschikt Monique over alle soorten wol, dus ook over een uitgebreide sortering sokkenwol. De wintergarens zijn ook alweer binnen bij Atelier Kleurrijk Vilt “Die komen bijna op hetzelfde moment binnen als dat de pepernoten in de winkels liggen”, lacht Monique. Opvallend is dat er veel multicolor garen te krijgen is. “Ik heb ook speciaal multicolor in kerstkleuren”, aldus Monique. En over kerst gesproken: ook nieuw bij Atelier Kleurrijk Vilt: borduurpakketten. Ook met kerstmotieven. “Zo kun je kerstboomversiering borduren of andere soorten kerstdecoratie.”
Kortom: Kleurrijk Vilt: voor een kleurrijk najaar en een warme winter!







