
Terence Olbina heeft vertrouwen in jeugdig Delft
sportDELFT - Met de aanstelling van Michel van der Lee als hoofdtrainer en het aanblijven van Regillio MacDonald als assistent sloeg Delft afgelopen voorjaar een nieuwe weg in. Terence Olbina, die terugkeerde op sportpark Kerkpolder, kan weleens een grote rol gaan spelen in de plannen van zijn trainers.
Door: Alphons de Wit jr.
Tot op heden heeft Olbina het goed naar zijn zin bij Delft. “Ik kom er nog veel mensen tegen uit mijn eerste periode bij de club. Veel van de gasten met wie ik toen samenspeelde, spelen nu in het tweede elftal. Daarnaast is Regillio MacDonald mijn beste vriend. In dat opzicht ben ik alweer helemaal gewend.
Overstap
De 35-jarige aanvaller komt over van DHL, waar hij de afgelopen drie jaar op meerdere fronten actief was. “Dat begon als trainer van het tweede elftal, maar doordat we regelmatig extra spelers konden gebruiken, ging ik daar spelen. Ik raakte steeds fitter, waardoor ik uiteindelijk ook mijn wedstrijden bij het eerste elftal, waar ik assistent was van Tayyab Chaudry, meepikte. Voor dit seizoen wilde de club vooral op de jeugd inzetten en kwam er met Wesley Zandstra een nieuwe trainer. Voor mij was dit een mooi moment om aan een nieuw hoofdstuk in mijn voetbalcarrière te beginnen en toen Regillio me vroeg of ik bij Delft wilde komen spelen, hoefde ik dan ook niet lang na te denken.”
Hij treft Delft in een andere staat aan dan hij de club een aantal jaar geleden verliet. “Na de promotie naar de eerste klasse, gingen veel spelers lager spelen in een vriendenelftal. Met onder andere Regillio speelden we in de eerste klasse, maar daaruit degradeerden we. Daarna ging het slecht met de club en is er zelfs een tijd geweest, waarin er geen eerste elftal was. Inmiddels hebben we een talentvolle groep en zijn er ook weer supporters langs te lijn te vinden. Hopelijk zorgen sportieve prestaties ervoor dat de club weer verder groeit.”
Grillig
Tot op heden verloopt het seizoen ietwat grillig. “We hebben een heel jonge en talentvolle groep, maar zijn op de eerste wedstrijd tegen Excelsior, die we met 3-2 wonnen, niet compleet geweest. Er kampen veel jongens met blessures en een aantal is op vakantie. In de tweede wedstrijd, uit bij SVV, was het eenrichtingsverkeer voor ons, maar vergaten we te scoren. Zij deden dat wel, waardoor we onnodig verloren met 1-0. Zaterdag was NOC Kralingen wél een maatje te groot voor ons en verloren we met 1-5. Dat soort wedstrijden zitten er weleens tussen, zeker met zo’n jong team, maar ik heb er alle vertrouwen in dat we dit seizoen nog genoeg successen zullen boeken, zeker als we completer zijn.”
De 35-jarige van oorsprong aanvaller heeft daarin niet één vaste positie. “Ik speel waar het elftal me nodig heeft. Ik heb dit seizoen al alle plekken op het middenveld bezet en heb een wedstrijd linksbuiten gestaan. Ik ben nog steeds best snel, heb een aardige actie en ben sterk in de één-tegen-één. Daarnaast pik ik regelmatig mijn goaltje mee. Het idee is wel dat als we wat completer zijn er meer naar een vast elftal toe wordt gewerkt.”
Groeien
Daarbij heeft Olbina met zijn ervaring een extra wapen. “In het begin denk ik dat die jongens best even raar opkeken toen er een 35-jarige bij kwam die de beste vriend van de trainer is. Inmiddels denk ik dat ik wel heb laten zien waarom ik speel en dat ik met mijn ervaring een welkome aanvulling ben in deze jonge groep. Gelukkig deed Jedsel Markes afgelopen zaterdag ook voor het eerst mee, zij het als centrale verdediger. Ik heb het idee dat als we straks compleet zijn en jongens als Polino Luïza en Thomas Owusu met hun ervaring hun steentje bij kunnen dragen, we als elftal stappen zullen maken. Dan is het doel om hoger te eindigen dan de laatste plaats van het afgelopen jaar en hopen we stiekem op een periode.”







