Afbeelding

Delfland inspecteert dijken

Algemeen

DELFLAND - Het Hoogheemraadschap van Delfland is onlangs gestart met het inspecteren van dijken die door de droogte minder stabiel kunnen worden. Ook deze week doen ze dit. “Er is dan lokaal wel wat regen gevallen maar soms is een dijk zó droog, dat het regenwater niet wordt opgenomen.”

Inspecteurs van Delfland lopen deze periode met name de dijken na die voor een deel uit veen bestaan. Want juist die dijken hebben last van droogte. Door de structuur droogt veen sneller uit dan klei of gewone grond. Doordat het veen uitdroogt, verliest de dijk gewicht en zo wordt de dijk dus minder stevig. Als de dijk te droog wordt, kan deze het regenwater niet opnemen.

“Als wij dijken niet controleren en repareren en de droogte maar aanhoudt, kan het gebeuren dat de dijk instabiel wordt en zelfs doorbreekt of afschuift. Het water uit heel het hogere stelsel van vaarten stroomt dan het gebied in en daardoor komen delen van ons gebied onder water te staan. Vanzelfsprekend doet Delfland er alles aan om dit te voorkomen.”

Deze week controleren ze dijken in Westland, Midden-Delfland, Maassluis, Rotterdam en Berkel en Rodenrijs. “Zo merken we eventuele scheuren in een vroeg stadium op en houden we die de komende periode extra in de gaten te houden. Als het nodig is, vullen we de scheuren op met klei.”