
“Iedereen leert op een andere manier, het is maatwerk”
AlgemeenDELFT - Verkeersschool Noordzee is al decennialang een begrip in Delft. Sinds 2010 is de verkeersschool in handen van Pieter van Rosse. Zelf is hij geen instructeur, maar hij stelt zijn mensen graag even voor!
Amal, Sunil, Martin en Sander werken als instructeur bij Verkeersschool Noordzee. De één zit al 30 jaar in het vak, de ander is eigenlijk nog maar kort bezig, maar allemaal hebben ze plezier in hun werk: “Wat mij motiveert in dit beroep is toch echt dat moment dat de leerling het praktijkexamen heeft behaald. Dat ervaar ik als een geluksmomentje en dan ben ik best trots.”, zegt Amal. “Het is een fijn gevoel, dat je iemand iets hebt kunnen aanleren en als je, na het slagen, hun blijdschap mag ervaren.”, valt Sunil haar bij. Sander is blij met “de groei die mensen stap voor stap maken”. Allemaal beseffen ze hoe belangrijk een rijbewijs voor mensen kan zijn: “Dat geeft zoveel mogelijkheden en vrijheid.” aldus Martin.
Verkeersinzicht
Wat vinden de instructeurs het lastigste om bij te brengen? “Op de juiste wijze koppelen”, vindt Martin. “De meeste leerlingen vinden verkeersinzichtelijk rijden het moeilijkste”, is de ervaring van Sander. Amal, Sunil zijn het daar wel mee eens. Maar uiteindelijk verschilt het van persoon tot persoon: “Iedereen is uniek, dus elke leerling ook”, meent Sunil. “Iedereen heeft iets dat hij/zij moeilijk vindt en leert op een andere manier, het is maatwerk.”
Je maakt wat mee
Je zou zeggen dat het rijden met onervaren chauffeurs voor de instructeurs altijd spannend is, maar dat valt mee: “Ik heb in de afgelopen 20 jaar één leerling gehad waar ik het spannend vond”, lacht Sander. “Maar verder…. Je maakt zo veel mee niets is meer vreemd.” Nou… soms toch wel: “Ooit vroeg een leerling voor het examen bij het CBR: waar is de wc? Vervolgens nooit meer terug gezien!”, herinnert Martin zich. En tijdens de les kunnen vreemde dingen gebeuren: Mijn leerling en ik stonden eens voor een open brug, toen ik mannen uit de auto achter ons zag springen met getrokken pistolen. Bleek een arrestatieteam te zijn, ze moesten de auto links van ons hebben”, vertelt Sunil.
Amal, Sunil, Martin en Chan geven autorijles. Hun collega Martin (een andere) geeft brommerrijles en bij Gün leer je rijden met een aanhanger. Sander is de motorinstructeur. Alle instructeurs zijn blij met hun werk en hun leerlingen. En zien de toekomst zonnig in. Ook rijles nemen bij dit leuke team?
Kijk op nzdelft.nl.







