
Montessori Kinderopvang in Nederlands én Engels
AlgemeenNootdorp - Kinderopvang Keiki Holo Holo in Nootdorp biedt binnenkort, naast het reguliere dagverblijf, ook tweetalige Montessori kinderopvang aan. In die groepen wordt niet alleen Nederlands, maar ook Engels gesproken. Afgelopen januari ging de peutergroep van start, in oktober begint de babygroep .
Keiki Holo Holo is Hawaiiaans voor ‘kindjes eerste stapjes’. En in deze nieuwe groepen kunnen kinderen hun eerste stapjes zetten in een grote, internationale wereld. Is dat niet een beetje vroeg? “Juist niet”, legt Neshla Staal uit: “Bij kinderen die zó jong zijn gaat het eigenlijk vanzelf. Als ze steeds in een taal worden aangesproken, leren ze die zonder daar echt iets voor te hoeven doen.” In iedere groep zijn dus minimaal twee leidsters aanwezig waarvan de één consequent Nederlands spreekt en de ander Engels. “Het zogenaamde one teacher, one language concept. De kinderen leren zo automatisch dat ze de ene of de andere taal moeten gebruiken als ze diegene willen aanspreken.” Het gaat hier natuurlijk om heel jonge kinderen van 0 tot 4 jaar; “Dus er komt ook nog heel wat handen en voetenwerk bij kijken”, lacht Neshla. Toch is ze blij met deze, ook wel spannende stap. “Het past echt heel erg in de Montessori-gedachte en visie”, benadrukt zij. “Die passen wij in onze nieuwe opvang groepen toe: de medewerkers faciliteren, maar de kinderen wordt aangemoedigd het zoveel mogelijk zélf te proberen. Daarin verschillen we wezenlijk van andere kinderdagverblijven.”
” Blijft wellicht de vraag waarom je kinderen al meteen een vreemde taal bij zou moeten brengen. “Nog even los van dat je door zo jong te beginnen echt flinke resultaten kunt boeken met relatief weinig inspanning, merken we ook dat de behoefte aan tweetalig onderwijs groot is. Ook tweetalige scholen zijn heel populair. Dat komt omdat we steeds meer expats hier hebben, maar ook omdat je tegenwoordig in Nederland ook al snel in het Engels wordt aangesproken, bijvoorbeeld op een terras.” Goed voorbereid de wereld in dus. Met skills waarmee je het zelf kunt redden. Dat is helemaal de Montessori-gedachte. Meer weten? www.keikiholoholo.nl. De kinderopvang in Nootdorp heeft nu nog plek!






