Foto: Koos Bommelé
Foto: Koos Bommelé

Het Bluesfestival Delft gaat van start!

Algemeen

DELFT - Het is bijna tijd voor de 24e editie van het grootste indoor bluesfestival van Nederland: het Bluesfestival Delft! Van 22 t/m 25 februari kunnen mensen op 34 verschillende locaties in Delft genieten van een geweldig en divers programma. Op deze plekken wordt live muziek gespeeld en er is voor iedereen iets leuks te vinden. 

Dit jaar heeft de organisatie er weer alles aan gedaan om tot een gevarieerd programma te komen, waarin vele bluesstijlen zijn vertegenwoordigd. Zo vind je onder andere Delta Blues, Bluesrock, Chicago Blues, Westcoast blues, Americana, Jump ‘n’ Jive, Rock & Roll, Boogiewoogie, Rockabilly, versterkte en akoestische live muziek. Ook dit jaar vinden er weer een aantal unieke optredens plaats, waaronder door een aantal winnaars van de Dutch Blues Challenge. Dit zijn de beste en leukste bluesbands van Nederland. Er zijn dit jaar maar liefst 80 optredens. 

Uniek
Naast het geweldige programma van dit jaar, is het festival sowieso uniek. De optredens zijn allemaal gratis te bezoeken. Het festival begint op donderdagavond met de film ‘O brother, where art thou?’ bij Filmhuis Lumen. Daarna kunnen de mensen genieten van de geweldige optredens, maar er zijn daarnaast ook nog een aantal specials. Leuke voorbeelden hiervan zijn een mondharmonica workshop en een workshop om je eigen Cigarbox gitaar te bouwen. Voor deze specials wordt wel een bepaald bedrag gevraagd.

Publiek
Het festivals trekt niet alleen mensen uit de regio, maar ook van ver erbuiten. Dit doordat er ook internationale bands optreden, onder meer uit België en Frankrijk. Dit zorgt voor een enorme variatie aan publiek. De organisatie verwacht deze dagen in totaal ongeveer 25.000 bezoekers. 

Voor meer informatie over de deelnemende cafés, alle optredens en de beschikbare specials kun je terecht op de pagina’s hierna en op www.delftblues.nl. Hier kunt u ook de prijzen van de specials. 

Nieuw bestuur
Dit is een festival dat staat als een huis, met een organisatie die al jaren draait op dezelfde vrijwilligers. Aan alle goede dingen komt een eind, zo ook aan het voorzitterschap van Leo Quack en penningmeester Henk Ceasar. Beiden hebben aangegeven na de jubileumeditie van 2025 niet meer beschikbaar te zijn voor het bestuur. Dat betekent dat de organisatie op zoek is naar nieuwe mensen die hun handen uit de mouwen willen steken voor het Blues Festival. Denk aan contact met de Gemeente Delft, locaties benaderen, social media, vergunningen, vullen van de website, allerhande vragen beantwoorden, flyers controleren en distribueren, contact met het Delfts Fotografen Collectief, subsidies aanvragen en meer. Niet allemaal tegelijk, want ze doen het met het team, maar dit zijn enkele van de taken die gedaan worden door het bestuur. Je kunt contact opnemen via bluesfestivaldelft@gmail.com.