Leo Quack zat een kleine week in de lappenmand, maar was gelukkig afgelopen zondag weer op tijd op de been om aan te schuiven bij de reünie van De Joffer, die in café De Engel werd gehouden. (foto: Koos Bommelé)
Leo Quack zat een kleine week in de lappenmand, maar was gelukkig afgelopen zondag weer op tijd op de been om aan te schuiven bij de reünie van De Joffer, die in café De Engel werd gehouden. (foto: Koos Bommelé)

Bij nacht en ontij met Leo Quack

Algemeen

We hebben ons de afgelopen tijd weer niet hoeven vervelen, want er was weer van alles te doen in de stad. In het weekend van mijn laatste bijdrage waren daar bijvoorbeeld de Open Monumentendag en de Mooi Weer Spelen. De organisatoren hadden het voor wat betreft het weer erg goed bekeken. Er liep zelfs een ijsbeer rond en het viel me mee dat die uiteindelijk niet is gesmolten. Al met al was het een gezellige drukte in het Poptapark.

Derde Helft
Daarna was er de POPronde, waar ik helaas verstek heb moeten laten gaan. Ik was zo beroerd dat ik een kleine week erg veel tijd heb doorgebracht op het kleinste kamertje. Gelukkig was ik wel weer op tijd fit om een bezoekje te brengen aan de regioderby Den Hoorn - Wippolder. Op zulke middagen zie je toch hoe leuk het is als dat soort clubs het tegen elkaar opnemen. Voetballend gezien was het misschien niet wat de fijnproevers ervan hadden gehoopt, maar de Derde Helft maakte dat wat mij betreft meer dan goed.
Later op de avond konden de Hoffotograaf en ik direct door naar Kerkpolder, waar de honderdste verjaardag van de Delftse Zwem Vereniging werd gevierd. En geloof het of niet: ook daar kwamen we weer veel bekenden tegen. En als je het naar je zin hebt, vliegt de tijd, dus uiteindelijk werd het nog best laat.
Ook het bezoek bij Ter Steege Bouw, dat was geïnitieerd vanuit Delft Business, was geslaagd. Het gebouw was volledig opgetrokken uit gerecycled en milieuvriendelijk materiaal, wat gericht op de toekomst van het bouwen natuurlijk erg mooi is. Daarbij zag het er allemaal ook nog fantastisch uit. Echt de moeite waard om eens een kijkje te nemen.

Muzikale zondag
Afgelopen weekend hebben we een muzikale zondag gehad. Koos Bommelé had voor de bewoners van Stefanna een band geregeld die oude nummers speelde. Het is mooi om te zien hoe die muziek de mensen weer jong maakt. Daarna gingen we door naar de Koperen Kat, waar de muziek bij ons toch wat minder in de smaak viel. Gelukkig hoefden we niet lang te reizen naar onze volgende bestemming, want in HAL015 was de Delftse Korendag. Mooi om te horen hoe dat klinkt en grappig om te zien hoe mensen van wie je het niet direct zou verwachten hier hun uitlaatklep in vinden. Al met al dus een geslaagd evenement.
Datzelfde gold voor de reünie van De Joffer, die vreemd genoeg niet in de Joffer, maar in café De Engel op de Markt werd gehouden. Oude bekenden kwamen elkaar na soms wel jaren weer eens tegen en dat staat natuurlijk altijd weer garant voor de mooiste verhalen. Ook Royal Beats, dat door het Konings Huys werd georganiseerd was, mede door het weer, een succes.
We kruipen zo langzamerhand weer richting het eind van het jaar, maar voor het zover is, is er nog genoeg te beleven in de stad. Zo staan er de komende weken weer heel wat Oktoberfesten op het programma en kun je kroegentochten houden om speciaalbieren te proeven. Verder houdt muziekmakerij ‘t Zootje op zaterdag 7 oktober haar jubileumfeest in De Schaapskooi en wordt op 21 oktober bij Full Speed duidelijk wie het beste biertje tapt. Hou tot slot de evenementenpagina in deze krant in de gaten.