Afbeelding

Huis te koop wordt deze week aangeboden door Van Daal Makelaardij

Wonen

DELFT- In 1987 ontmoette Ellen de Looff haar echtgenoot in Zeeland. Toen hij ging studeren in Delft, volgde zij hem en kochten ze in 1993 deze bijzondere woning. Er werd grondig verbouwd en er groeiden drie dochters op, die nu allen de deur uit zijn. Het stel gaat daarom de hectiek van de Randstad inruilen voor de rust in Zeeland, waar een uitgebreide vakantiewoning was aangehouden. 

Er is lang over nagedacht, want het woonplezier in de karakteristieke dubbele bovenwoning was groot. “De ruimte, de hoge kamers, en de authentieke kenmerken als glas in loodramen, schuifdeuren en marmeren schouwen vormden daarin de spil”, aldus Ellen. Zij en haar man, beiden kundige klussers, hebben elke vierkante meter van het huis onder handen gehad. Verf werd verwijderd, waardoor facetrandjes weer zichtbaar werden. Plafonds werden hersteld, keuken en badkamers aangepakt, een wand in een slaapkamer op de eerste verdieping weggehaald waardoor er een grote ruimte ontstond. Er werd een derde etage opgebouwd, en de buitengevel werd in 2020 opnieuw gevoegd en de scheuren hierin gerepareerd. “Dit is ook enorm positief geweest voor de isolerende werking”, aldus Ellen. Tevens werd het dakterras anderhalve meter verkleind ten behoeve van de plaatsing van zonnepanelen. Zover kwam het echter niet vanwege de verhuizing. “De nieuwe bewoners kunnen deze alsnog laten leggen. En zo niet, dan kan het terras weer terug worden gebracht in de oorspronkelijke afmeting. Dit geldt trouwens ook voor de vergrote slaapkamer. Als de wand wordt teruggeplaatst, heb je weer twee slaapruimtes. En als je de kleine badkamer op de eerste verdieping wilt vergroten, kun je hiervoor een slaapkamer opofferen. Kortom: het huis biedt vele mogelijkheden om het naar je eigen wensen in te richten!”

Genoeg leef- en bergruimte
Niet alleen met de leefruimte zit het goed, ook qua bergruimte kun je je hart ophalen in deze woning. In de hal is ruimte voor de fiets, in de woonkamer bevindt zich een schuifseparatie met vier kasten, en er is voldoende kastruimte op de overloop, een slaapkamer op de eerste verdieping en in de wasruimte.  

Ook buiten de vier muren is het goed toeven aan de Hugo de Grootstraat, die dichtbij het centrum is gelegen, maar ook de gelegenheid biedt om rustig te wonen tussen fijne buren, eventueel in een actieve app-groep en in een heel goed werkende VVE!

Hugo de Grootstr.123, Delft
Vraagprijs is: 795.000,- k.k.
Woonoppervlak is: 163 m2
Van Daal Makelaardij
Voldersgracht 33, Delft
015-2127300
www.vandaalmakelaardij.nl

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding