Van links naar rechts: Lieselot Kooremans, Mesina den Tuinder, Wim Vos, Pedro Mansur en Joep Schaap.
Van links naar rechts: Lieselot Kooremans, Mesina den Tuinder, Wim Vos, Pedro Mansur en Joep Schaap.

Delfts succes tijdens de FEI Jumping European Championship!

sport

RIESENBECK - Van maandag 7 tot en met zondag 13 juli vond in het Duitse Riesenbeck het FEI Jumping European Championship for Young Riders, Juniors & Children plaats. Mesina den Tuinder uit Pijnacker deed als één van de vijf beste springruiters uit heel Nederland mee aan deze wedstrijd.

De inmiddels 13-jarige Mesina begon als 6-jarige met paardrijden bij Manege de Prinsenstad in Delft. Al snel bleek dat haar hart bij de springsport lag, en door de training en begeleiding van haar trainer Jordy Duijndam kwam ze tot een hoog niveau. Na jarenlang trainen en keihard werken mocht ze op 7 juli onder begeleiding van bondscoach Edwin Hoogenraat mee naar het Duitse Riesenbeck, net over de grens bij Hengelo. Samen met haar teamgenoten Lieselot Kooremans, Pedro Mansur, Joep Schaap en Wim Vos deed Mesina mee in de categorie Children van 12 tot 14 jaar. In 2019 wonnen de Children onder leiding van Edwin Hoogenraat al historisch goud op het EK in Zuidwolde. 

Teamzilver 
Na het keuren van de paarden op maandag volgde op dinsdag de trainingsdag met de bondscoach. Op woensdag, vrijdag en zaterdag was het tijd voor de wedstrijden. Aan het kampioenschap deden verschillende landen mee, waaronder Frankrijk, Italië, Groot-Brittannië, Zwitserland en natuurlijk gastland Duitsland. Het team begon woensdag heel goed aan het kampioenschap met een foutloos resultaat in de eerste ronde. Met zes andere landen deelden ze plaats 1. De tweede dag had het team het volgens Hoogenraat een stuk lastiger: “Hoewel ze allemaal goed reden hadden we vrijdag een beetje een offday met drie keer een fout. Dat maakte het een heel stuk spannender.” Na de tweede dag vond het team zich terug op de gedeelde vierde plaats. Op zaterdagochtend vocht het team zich terug in de wedstrijd met een geweldige zilveren medaille als resultaat! Duitsland won het goud, terwijl Zwitserland het brons pakte.

Trots
Na afloop was Hoogenraat uiteraard trots op zijn team: “Het zijn vechters en rijden heel goed paard, zijn heel serieus met de sport bezig en hebben ook nog goede paarden. Als ze het dan mentaal vol kunnen houden dan zie je wat het resultaat kan zijn. Ze hebben het in de barrage echt afgedwongen! Ik ben er ongelooflijk trots op. Er waren veel supporters uit Nederland, familie, oma’s en opa’s, vrienden en vriendinnen. Dat heeft ons zeker geholpen.”

Wilt u op de hoogte blijven van de prestaties van Mesina? Volg haar dan op Instagram:
@mesina_sporthorses.