Vorige week zondag 9 juli zijn een aantal talenten van korfbalclubs Fortuna en Avanti Europees Kampioen geworden in Hongarije. (Foto: Mike van Vendeloo)
Vorige week zondag 9 juli zijn een aantal talenten van korfbalclubs Fortuna en Avanti Europees Kampioen geworden in Hongarije. (Foto: Mike van Vendeloo)

Talenten Fortuna en Avanti worden Europees Kampioen in Hongarije!

Algemeen

DELFT/PIJNACKER - Vorige week zondag 9 juli zijn een aantal talenten van korfbalclubs Fortuna en Avanti Europees Kampioen geworden in Hongarije. De talenten maakten onderdeel uit van het Regionaal Talenten Team Centrum West <15 jaar (RTC-team). Vorig seizoen werd dit team kampioen van Nederland, waardoor ze Nederland mochten vertegenwoordigen tijdens dit Europees Kampioenschap. 

Voor de jonge talenten en hun begeleiding begon het avontuur op vrijdag 7 juli met de reis naar Hongarije. Vanuit het Delftse Fortuna gingen Jalou, Isa, Twan en Justin mee met het team. Vanuit Avanti uit Pijnacker mochten Julia en Lucas mee met deze bijzondere reis. Tijdens de wedstrijden op zaterdag 8 en zondag 9 juli werd er een soort monokorfbal gespeeld. Dit houdt in dat er met 4 spelers wordt gespeeld. Uiteindelijk bleef het team ongeslagen in de poulefase, waardoor ze zelfs de finale haalden. In de finale wonnen ze overtuigend met 16-9 van Duitsland en waren ze Europees Kampioen onder de 15 jaar!

Namens beide clubs was er ook begeleiding aanwezig tijdens het toernooi. Vanuit Fortuna waren Thomas (coach C1), Rick (coach A2) en Punyapat (volgend seizoen coach C1) aanwezig in Hongarije. Namens Avanti waren Punyapat Lindeijer (trainer/coach), Esther Hopma (verzorging) en Hilde Huisman (staf) van de partij.