Nachtburgemeester Leo Quack met een andere Delftse nachtbraker: DJ PJ. (foto: Koos Bommelé)
Nachtburgemeester Leo Quack met een andere Delftse nachtbraker: DJ PJ. (foto: Koos Bommelé)

Bij nacht en ontij met Leo Quack

Algemeen

Dat was met het maandje wel weer. Er was heel veel te doen in en om onze prachtige stad, maar ik moet zeggen dat ik vooral vanwege het weer nogal wat evenementen heb overgeslagen. 

Evenementen
Toch heb ik ook nog voldoende leuke dingen gedaan. Zo ben ik met de Hoffotograaf bij de jaarlijkse bijeenkomst van de ondernemersvereniging Buitenhof bij Onder Ons geweest. Zoals elk jaar was het weer perfect geregeld en was er weer een hilarische quiz van Chris Piguillet, de wereldberoemde pubquizmaster. Ook met de aanwezigen was het buitengewoon gezellig.
Dat was het trouwens ook bij de opening van de opgeknapte Plantagebrug. Hierbij was opvallend veel publiek aanwezig. Natuurlijk was René Jacobs er ook bij. Hij heeft op zijn eigen ludieke wijze met oog voor de stad en haar historie een prachtig kunstwerk aan de onderkant van het brugdek gemaakt. Hierdoor is het niet langer vervelend om op de brug te wachten, tenminste, als je aan de kant van Aan ‘t Verlaat staat, want op de brug is voldoende moois om naar te kijken.

Varend Corso
Dat gold trouwens ook weer voor het Varend Corso. Het is jammer dat de gemeente Delft nog niet helemaal overtuigd is van dit prachtige evenement. Drie dagen lang was de publieke belangstelling overweldigend en er werd onder het publiek bijna een halve ton opgehaald. Dan is het jammer dat onze gemeente geen boot laat meevaren, omdat sommige raadsleden hier het nut niet van inzien.
Daarnaast waren er de protesten van Extinction Rebellion. Ik vind het zo bijzonder dat boeren die voor hun bedrijf opkomen hard worden aangepakt, terwijl deze mensen met hun acties de samenleving stilleggen en met fluwelen handschoenen worden behandeld. En dan te bedenken dat er wetenschappers van over heel de wereld naar Wageningen komen om te leren hoe zij de landbouw duurzamer kunnen inrichten. Daarnaast lijkt het me handig om onze eigen mest beter te gebruiken in plaats van om kunstmest uit het Midden-Oosten te importeren. Maar dat is weer een ander verhaal.

Wereldkampioenschap
We ontkomen er natuurlijk niet aan dat er een WK aan de gang is en we nog vóór het goed en wel begonnen is zijn uitgeschakeld. Dat is niet alleen jammer voor de supporters, maar ook voor de economie en de horeca. Ik vind het jammer dat Koeman niet van eigen kracht is uitgegaan, want ik denk dat Nederland dan van Marokko had gewonnen. Daarnaast zou het fijn zijn als er vanuit de groep wat meer initiatief zou zijn. Ik wil niet zeggen dat vroeger alles beter was, maar mannen als Cruijff, Van Hanegem, Neeskens, Suurbier en Krol die namen zelf het initiatief als het even niet lekker liep.
En dan is er nog de beleving van de supporters. Het is toch vreemd dat in de grote steden rellen uitbreken en de politie met van alles en nog wat wordt bekogeld omdat Marokko heeft gewonnen. Op sommige plekken lijkt het wel of er een oorlog gaande is. Je hoort mensen zeggen dat het bij de cultuur hoort, maar ik kan me niet voorstellen dat dat soort gedraag in Marokko normaal is. Daarnaast druist het in tegen tegen wat wij in de rechtsstaat acceptabel vinden. Neem een voorbeeld aan de aanhangers van Curacao en Kaapverdië: zij maken er een feest van.
Tot slot vierden de mannen die de Oude Jan overnamen feest omdat dit heuglijke feit alweer zestien jaar geleden is. Ze zijn daar blijkbaar nog steeds zo blij mee dat het reden voor een feestje is en het was een geslaagd feest ook. Ook de komende tijd worden er nog genoeg evenementen georganiseerd in onze prachtige stad. Houd daarvoor de uitagenda in deze krant in de gaten en geniet van een heerlijke vakantie. Ik wil wel de aandacht vestigen op het initiatief van Luck en Claudia van Sloepverhuur Delft. Zij bieden gezinnen die wat minder te besteden hebben met kinderen de mogelijkheid om gratis een sloeptocht door Delft te maken en deelnemers krijgen nog een cadeautje toe ook. Wat een prachtig initiatief!