
Politie en gemeente controleren op fatbikes
AlgemeenPIJNACKER-NOOTDORP - Fatbikes zijn razend populair, ook in Pijnacker-Nootdorp. Tegelijkertijd nemen de zorgen toe over de veiligheid en overlast, zeker als deze elektrische fietsen worden opgevoerd of onverantwoord worden gebruikt. Daarom hielden de politie en gemeentelijke handhavers op dinsdag 29 juli op verschillende locaties in de gemeente een gerichte controleactie op fatbikes.
In totaal werden er 50 fatbikes gecontroleerd. Daarbij werd gelet op onder meer de technische staat, snelheid, het gebruik van mobiele telefoons én of de fietsen mogelijk van diefstal afkomstig waren. De actie leverde het volgende op: 21 bekeuringen, onder meer voor het vasthouden van een telefoon, te hoge snelheid en ondeugdelijke remmen. Eén fatbike werd in beslag genomen in verband met heling. Eén persoon werd aangehouden wegens overtreding van de Vreemdelingenwet.
De gemeente ontvangt regelmatig meldingen van overlast, maar weet ook dat veel inwoners de fatbike als prettig en duurzaam vervoermiddel ervaren. Hoe groot het probleem daadwerkelijk is, wordt nog onderzocht. De gemeente Pijnacker-Nootdorp wacht daarom de resultaten af van landelijke onderzoeken die momenteel lopen in diverse gemeenten. Wel is duidelijk dat de roep om landelijke richtlijnen en regels groeit.