Afbeelding

Dorpskerk Pijnacker: Orgelconcert Petra Veenswijk

Algemeen

24 november om 20.00 uur. Toegang: 10 euro

Petra Veenswijk, organist van de Maria van Jessekerk te Delft, bespeelt het bekende Dorpskerkorgel. Zij studeerde orgel- en klavecimbel aan het Rotterdams conservatorium en won concoursen in Leiden,en Nijmegen. Na haar diplomering volgde Petra interpretatielessen bij Daniël Roth te Parijs en zij vervolgde haar studie in Parijs aan het “Conservatoire National de Région” bij Marie- Louise Jaquet- Langlais en Jean Langlais. Deze studie bekroonde zij met de “Prix d’Excellence” (1991). Zij behoort tot de laatste leerlingen van Jean Langlais. 

Als Internationaal concertorganist geeft zij jaarlijks een groot aantal concerten in binnen- en buitenland. Haar repertoire omvat het gehele orgeloeuvre van oude tot en met de hedendaagse orgelliteratuur, met een speciale voorkeur voor het Frans symfonisch repertoire. 

De Stichting Promotie Dorpskerkorgel zet zich in voor het behoud en optimaliseren van het orgel van de Dorpskerk in Pijnacker en is blij Petra weer te verwelkomen. Zij speelt werken van Bach, Lemmens,Guilmant, Lefébure-Wély, Ropartz, de Lange en Dubois.