
Primeur Museum Prinsenhof Delft
AlgemeenDe tentoonstelling Verboden porselein – Exclusief voor de keizer toont chinees porselein dat we eigenlijk nooit hadden mogen zien!
Verboden stad
In Jingdezehen, China, stonden de keizerlijke porseleinovens. Iedere keizer had zijn eigen smaak en wensen en liet daar het porselein produceren. Slechts enkele stukken hebben het hof in Beijing weten te bereiken. Bij opgravingen aan het begin van de jaren 80 van de vorige eeuw werden enorme hoeveelheden archeologisch materiaal opgegraven. Deze vondst zet de keramiekwereld op zijn kop; het gaat om het aller vroegste porselein dat voor de keizers is gemaakt. In de tentoonstelling kun je zien hoe de porseleinovens eruit moeten hebben gezien, welke productietechnieken werden gehanteerd en natuurlijk waarom dit porselein nooit de Verboden Stads in Beijng heeft bereikt.
Voor het eerst te zien buiten Azië!
Meer dan 120 objecten uit het Archeologisch Museum in Jingdezhen en enkele topstukken uit Nederlandse musea tonen hoe belangrijk porselein was in religie, kunst en politiek. Deze unieke stukken zijn nog tot en met 9 juli 2017 te zien in Museum Prinsenhof Delft. Laat je verrassen door de schoonheid en ontdek wat de connectie is tussen Chinees porselein en Delfts aardewerk!


