Afbeelding
Ron van Varik

Opnames van het RTV programma Cultuurdragers in Hotel Hampshire Delft Centre met boeiende gasten

Algemeen

In het hart van Delft vormde het stijlvolle Hotel Hampshire Delft Centre onlangs het decor voor een bijzondere middag vol muziek, inspiratie en persoonlijke verhalen. Daar gingen de opnames van het RTV-programma Cultuurdragers officieel van start. De familie Camijn en hun service-gerichte team ontvingen de filmcrew en gasten op hartelijke wijze. Tussen camera’s, kabels en spotlights hing een ontspannen sfeer. De crew met Evert, Henk Knoester, Lily Armstrong en Ryan Derks werkte geconcentreerd, terwijl fotograaf Ron van Varik de mooiste momenten vastlegde.

Tekst: Martin Reitsma, foto’s Ron van Varik

De interviews waren in handen van schrijver dezes en voorts Fenno Werkman, bekend van onder meer Nacht van de Popmuziek en Top 2000, samen met  Hun vragen gingen verder dan de oppervlakte en boden ruimte voor échte verhalen.

Centraal stonden jonge talenten met een bijzonder muzikaal pad. Pianiste Marsha Malènko – een prijswinnende artieste die eerder het podium deelde met Wibi Soerjadi en Jan Vayne – imponeerde niet alleen met haar virtuoze spel, maar ook met haar openhartigheid over ambitie, discipline en inspiratie. Haar passie voor muziek klonk door in iedere noot.

Joost Wander, een energieke entertainer pur sang, wist met zijn optreden het publiek moeiteloos mee te nemen. In gesprek vertelde hij over hoogtepunten uit zijn carrière, zijn plannen voor 2026 en de drijfveren achter zijn eigen composities. “Muziek moet raken,” zo klonk het. En dat deed het.

Ook schoonheid met een missie kreeg een podium. Charlotte en Christel spraken over hun rol binnen Miss World Nederland. Als ambassadeurs vertegenwoordigen zij ons land bij internationale evenementen, waaronder de verkiezingen van Miss World. Hun inzet reikt verder dan uiterlijke presentatie: zij zetten zich actief in voor maatschappelijke projecten die bijdragen aan een betere wereld. Christel was recent nog in China voor haar internationale activiteiten.

In een tijd waarin maatschappelijke misstanden regelmatig het nieuws domineren, werd ook gesproken over weerbaarheid. Hoe blijf je als jonge vrouw sterk in een wereld vol aandacht, verwachtingen en soms ongepast gedrag? De antwoorden waren doordacht en krachtig en passend bij vrouwen die gewend zijn in de schijnwerpers te staan.

De opnamemiddag in Delft voelde als meer dan radio en televisie maken alleen. Het was een bijeenkomst van talent, toewijding en verhalen die ertoe doen. Cultuurdragers belooft daarmee een programma te worden waarin cultuur niet alleen wordt getoond, maar vooral wordt beleefd.

De komende opnames staan al gepland, met onder anderen Rinus Gerritsen, Cesar Zuiderwijk, Robert Jan Stips en fotografe Patricia Steur. Terwijl ook Ralf Meppelder, vertrekkend directeur bij Kasteel de Wittenburg zal worden geïnterviewd terwijl ook zangeres Sezina Kelsey Steur zal vertellen over alle mooie dingen die zij de afgelopen periode heeft mogen ervaren op weg naar een grote (inter)nationale carrière in de muziek. 

Als deze eerste middag de toon zet, staan kijkers en luisteraars nog veel moois te wachten. Naar verwachting zal het programma worden uitgezonden door Den Haag TV en vervolgens te zien zijn op diverse platforms zoals YouTube en Boulevard of Music dat met zijn ruim 15 miljoen views per jaar zeer goed wordt bekeken. De video’s over Rockiconen zullen voorts worden aangeboden op andere muziekplatforms zoals bijvoorbeeld OOR.  

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding