Andrea van Steensel, Frank (F.J.M.) van Kuppeveld (Gemeente Pijnacker-Nootdorp)  en Martijn du Prie (eigenaar van Du Prie). (Foto: Lex van Lieshout Fotografie)
Andrea van Steensel, Frank (F.J.M.) van Kuppeveld (Gemeente Pijnacker-Nootdorp) en Martijn du Prie (eigenaar van Du Prie). (Foto: Lex van Lieshout Fotografie)

Feestelijke paal geslagen voor nieuwbouw Expertisecentrum en servicegebouw in Nootdorp

Algemeen

NOOTDORP - ‘’Een nieuw ontmoetingscentrum voor Craeyenburch.’’ Met deze woorden omschrijft Isabelle Kras, één van de betrokkenen bij de bouw, het nieuwe servicegebouw en expertisecentrum in Nootdorp. “We gaan op minder vierkante meters straks dezelfde diensten aanbieden, waaronder het restaurant”, vertelt ze enthousiast. “Het idee is dat het een centrale ontmoetingsplek wordt voor de cliënten, medewerkers en bezoekers van het hele terrein.”

Het nieuwe gebouw vervangt het oude dienstengebouw, het Servicepunt en de porto cabins. Niet alleen biedt het meer flexibiliteit in gebruik, het is ook een stuk aantrekkelijker voor de medewerkers en cliënten. “ En wat voor cliënten en bezoekers heel mooi is, is dat we straks een centrale plek hebben om iedereen welkom te heten. Eentje die mooi en uitnodigend is voor alle bezoekers”, zegt Yvonne van Gerven, zorgmanager, toe. Het nieuwe gebouw zal ook een nieuw expertisecentrum bevatten, dat faciliteiten biedt voor onder andere de tandarts, medische dienst, ergotherapie, fysiotherapie, logopedie en diëtist. Daarnaast wordt de duurzaamheid niet uit het oog verloren. Het gebouw wordt energieneutraal, benadrukt Isabelle. 

Nieuwe naam ‘t Spant
De viering van de start bouw was een bijzondere gebeurtenis. De naam van het nieuwe gebouw ’t Spant is onthuld door Andrea van Steensel, bestuurder bij Ipse de Bruggen en twee cliënten van dagbesteding Vinkenpad die de naam ook hebben verzonnen. “We hebben daar eerder een oproep voor gedaan en daar is deze naam uit gekozen. Het bord waarop de naam onthuld is, is gemaakt door cliënten van dagbesteding Het Palet in Naaldwijk van Ipse de Bruggen”, voegt Yvonne toe. Naast het naambord werd de viering ook aangekleed door de dagbesteding DCV de Werf in Nootdorp, met een mooie schildering van het landschap.

Feestelijke paal
Cliënt Jerry sloeg samen met Andrea van Steensel, Martijn du Prie, eigenaar bouwbedrijf Du Prie en wethouders Frank van Kuppeveld en Marieke van Bijnen de feestelijke paal. Terwijl Andrea en Martijn de aannemingsovereenkomst tekenden plaatsten cliënten en genodigden hun handtekening op een heipaal. “Het is geen eerste paal, maar een feestelijke paal die is geslagen”, legt Isabelle uit.