
Huis te koop wordt deze week aangeboden door Roepman Makelaardij
Negentien jaar lang hadden Erik Vriend en zijn vrouw hun bedrijven in dit voormalige kantoorgebouw met bovenwoning van de Delftsche Bank. Nu hun pensioen in zicht komt en ze het werken gaan afbouwen, beperken ze wonen en werken tot Wateringen, waar ze al die tijd al woonden. Bovendien vinden ze het zonde om zo'n ruim pand maar met een paar mensen te bemannen en gunnen dit graag aan anderen, die er met meerderen in kunnen wonen en/of kantoor houden.
"Maar wel met pijn in het hart", aldus Erik, die een fijne tijd heeft gehad in dit "pand met een verhaal". "Het ligt op een leuk, levendig punt aan de groene gracht, waar de rondvaartboten doorheen komen. Bijzonder kenmerk van de lichte huiskamer met veel ramen is, dat de vorige bewoners er een verhoogd plateau in gemaakt hebben. Zo kun je beter naar buiten kijken en ben je meer betrokken bij de straat. Het mooie is, dat deze ook nog eens autoluw is gemaakt, zodat je een beter zicht hebt op de gracht. Maar bewoners kunnen met hun ontheffing wel vrij de Koornmarkt inrijden met hun auto, zodat ze gewoon hun boodschappen voor de deur kunnen uitladen. En parkeren is goed te doen omdat er aan de rand van de binnenstad genoeg plekken zijn."
Authentiek
Het leuke van dit Rijksmonument is, dat het speciaal ontworpen is voor dit hoekje, vertelt Erik. "Het had een imposante uitstraling als bank, maar is toch ook weer klein. Heel vroeger heeft de directeur van de bank in de bovenwoning gewoond, en het smeedijzeren hekwerk is nog een overblijfsel uit de tijd van de bank. Het gold als beveiliging, en is goed onderhouden met het oog op reparaties en schilderwerk. Verder zijn er nog meer authentieke details aan de woning terug te vinden, zoals glas in lood ramen, hoge plafonds en ornamenten. Voorzetramen dragen bij aan de nodige isolatie, zodat de kenmerkende kozijnen in takt kunnen worden gelaten. Vele inpandige kasten zorgen voor de nodige bergruimte."
Twee adressen
Het pand is zoals gezegd voor meerdere bestemmingen bruikbaar, en kan mogelijk worden opgesplitst omdat er twee entrees zijn: aan de Koornmarkt en de Kromstraat. Het is dus zeker de moeite waard eens een kijkje te komen nemen en je te oriƫnteren op de mogelijkheden van dit karakteristieke pand dat aan alle kanten karakter uitademt!




