
Stichting Stunt en RODI media zh maken van reclame een herinnering
DELFT - Wat gebeurt er met een reclamedoek zodra de campagne voorbij is? In veel gevallen belandt het materiaal bij het afval. Een gemiste kans, vindt Stichting Stunt. Daarom start de organisatie een bijzondere samenwerking met RODI media zh, waarbij de doeken een tweede leven krijgen.
RODI produceert regelmatig grote reclamedoeken voor campagnes en evenementen. Het materiaal is sterk en duurzaam, maar kent vaak een beperkte gebruiksperiode. Precies daar ziet Stichting Stunt mogelijkheden. De stichting verwerkt de doeken tot nieuwe, bruikbare producten zoals tassen en etuis. Elk met een eigen verhaal. Een opvallend voorbeeld is het afscheidsdoek van oud-burgemeester Marja van Bijsterveldt. Op het doek staat een speciaal voor haar geschreven gedicht van Willem Overgaag. Inmiddels is het doek deels omgetoverd tot een serie unieke tassen en etuis, waarmee een tastbare herinnering blijft bestaan.
Samenwerking
Binnenkort zijn bij RODI verschillende voorbeelden te zien van producten die gemaakt zijn van oude doeken. Met deze voorbeelden hopen beide partijen klanten te inspireren om anders naar restmateriaal te kijken. De samenwerking laat zien hoe circulariteit concreet kan worden gemaakt. "Het is wat ons betreft een echte win-win: minder afval, meer hergebruik én nieuwe unieke producten met een verhaal."