
Zes nieuwe struikelstenen in Delft
DELFT - Op dinsdag 27 januari zijn in Delft op vier verschillende adressen in totaal zes nieuwe struikelstenen geplaatst. Tijdens een mooi samenzijn met de nabestaanden werden de stenen door de stratenmaker van Stichting Herinneringsstenen Delft gelegd. Met deze erbij liggen er nu in totaal 73 Stolpersteine in de stad.
Stichting Herinneringsstenen Delft beijvert zich om de herinnering aan de Joodse slachtoffers van de holocaust levend te houden. Door heel Europa liggen er inmiddels meer dan 100.000 van deze steentjes die dat wat gebeurd is zichtbaar maken. De stenen zijn bedoeld om mensen even letterlijk stil te laten staan bij het verleden. Tijdens een ceremonie in de Delftse synagoge werden de slachtoffers herdacht in aanwezigheid van de nabestaanden. Drie leerlingen van groep 8 van de Max Havelaar school lazen een zelfgeschreven gedicht voor. Burgemeester Alexander Pechtold was aanwezig en hield een indrukwekkend verhaal. Hij vertelde dat hij dagelijks van de parkeergarage naar het gemeentehuis loopt, langs het huis van Kees Chardon, waar het steentje van Betty Springer ligt. Trudy van der Wees hield hierna een lezing over deze verzetsheld, en over haar boek over het leven van Kees Chardon. Ze onderschreef het belang van het doen van onderzoek naar de Joodse slachtoffers zodat hun verhalen nooit worden vergeten.
De nieuwe stenen zijn gelegd voor:
Jacques Philip Marie van Geldere en Philip Jacques van Geldere (Binnenwatersloot 28)
Rachel Hirsch
(Binnenwatersloot 17)
Adolf Leon Weidmann
(Schieweg 2)
Jacob van Duijl en Rosetta van Duijl-Nathans
(Hugo de Grootstraat 256)
Er liggen nu 73 stenen in Delft. Maar de komende jaren komen er daar nog meer bij. In totaal werden in Delft 142 Joodse stadsgenoten gedeporteerd.