
Xander Vos begonnen aan trainersklus bij Schipluiden
sportSCHIPLUIDEN - De balt rolt weer in Schipluiden! Na het vertrek van Jeroen Hoefnagel naar RKAVV vond de dorpsclub in Xander Vos een gedreven en ambitieuze opvolger. Onder zijn leiding begon de selectie op donderdag 31 juli aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen: “Wij gaan dit seizoen maar voor één ding, en dat is promotie.”
Door Frank van der Steen
Ondanks dat Schipluiden een echte dorpsclub is, verwelkomde de club aan het begin van de voorbereiding behoorlijk wat nieuwe spelers. Volgens Vos is dit eenvoudig te verklaren: “Aan het einde van vorig seizoen werden we geconfronteerd met het vertrek van een behoorlijk aantal selectiespelers. Daarnaast heeft het bestuur ervoor gekozen om het 3e elftal selectie elftal te laten, als opleidingselftal naar het 1e en 2e elftal toe. We moesten de gaten dus gaan opvullen, vandaar dat we voor onze begrippen veel spelers van buitenaf hebben gehaald. Dit was echt pure noodzaak. Gelukkig hebben we door deze nieuwe jongens op dit moment wel een goede combinatie tussen jongens van buitenaf, en jongens die al jarenlang bij Schipluiden spelen en hier ook zij opgegroeid. Dat is in mijn ogen een hele goede mix.” De voorbereiding begon voor de selectie met vijf trainingen, gevolgd door een oefenwedstrijd tegen tweedeklasser Nootdorp. Ondanks de vele afwezigen wist Schipluiden deze wedstrijd met 2-0 te winnen: “Er ontbraken bij ons nog 10 spelers, waarvan zeker 6 basisspelers. Desalniettemin heb ik veel spelers aan het werk gezien en ben ik uiteindelijk positief verrast, zowel over het vertoonde spel als over de uitslag! Ik had misschien iets meer van Nootdorp verwacht, maar uiteindelijk stond het bij ons goed en hadden we het gewoon erg goed voor elkaar.”
Samenwerking
Waar Vos vorig seizoen nog samenwerkte met Jeroen Hoefnagel, zal hij dit seizoen geassisteerd worden door oud-profvoetballer Revy Rosalia: “Ik heb met Revy samengewerkt bij ADO Den Haag, waar ik hem heb mogen assisteren. Toen bekend werd dat Jeroen naar RKAVV zou vertrekken en ik zijn opvolger werd begon voor mij de zoektocht naar een assistent. Ik heb Revy al vrij snel benaderd. Na een aantal gesprekken, waarin ik hem uiteen heb gezet hoe ik de samenwerking voor me zie en zou willen invullen, heeft hij gelukkig aangegeven de uitdaging aan te willen gaan! Hierna is hij zelfs nog een aantal keer komen kijken bij onze wedstrijden. Ik was erg blij met de komst van Revy, want het feit dat we elkaar al goed kennen maakt het allemaal een stuk makkelijker. De eerste weken bevallen dan ook hartstikke goed, want mede door zijn voetbalkennis is het met Revy gewoon erg prettig samenwerken.”
Ambitie
Ook dit seizoen is Schipluiden weer ingedeeld in de 3e klasse F, een competitie waarin de ploeg van Vos te maken krijgt met een aantal nieuwe tegenstanders: “En eigenlijk is dat precies gegaan zoals ik het had voorspeld. Er zijn vijf clubs uit de competitie gegaan, waarvan één kampioen en vier degradanten. Met de komst van Die Haghe, Westlandia, BMT, Naaldwijk en TAC’90 zijn er weer leuke clubs bijgekomen, waardoor ik verwacht dat de competitie nog een stuk zwaarder zal zijn dan vorig seizoen.” Ondanks de sterkte van de competitie steekt Vos zijn ambitie niet onder stoelen of banken: “Wij gaan dit seizoen maar voor één ding, en dat is promotie. De afgelopen twee jaar zijn we er dichtbij geweest, maar dit seizoen willen we echt de laatste stap zetten. Dit doen we het liefst via een kampioenschap, maar als het via de nacompetitie zou gebeuren juichen we er niet minder om en gaan we alsnog op de platte kar door het dorp!”
Schipluiden speelt op zaterdag 30 augustus een oefenwedstrijd tegen FC Skillz, waarna op zaterdag 6 september het bekertoernooi begint met een thuiswedstrijd tegen Kethel Spaland. Hierna volgt een uitwedstrijd tegen Groeneweg.