
Duik de geschiedenis in tijdens Open Monumentendag Delft 2024
Op zaterdag 14 en zondag 15 september kun je weer gratis een kijkje nemen in ruim veertig van de monumenten die Delft Rijk is, tijdens de 38e Open Monumentendag. Van 10.00 uur tot 17.00 uur staan de deuren van de deelnemende monumenten open. Het thema van dit jaar is “Onderweg! Routes, netwerken en verbindingen”.
Onder andere de Watertoren, het Huis van Meerten, Pakschuit Nooitgedacht, de Oude én de Nieuwe Kerk, de Lutherse Kerk, het Gemeenlandshuis van Delfland, Gereedschapsmuseum Mensert, de Koornbeurs, de Synagoge, roeivereniging LAGA en de Oostpoort nemen dit jaar deel aan Open Monumentendag. De deelnemende monumenten zijn te herkennen aan de blauwe vlaggen met het logo van Open Monumentendag. Bij het Stadhuis op de Markt zal wederom een informatiepunt te vinden zijn, waar programmaboekjes worden uitgedeeld. Dit is tevens het startpunt van de gratis rondleidingen die worden gegeven.
Mocht je liever in je eentje op pad gaan, overweeg dan eens om naar de audiotour te luisteren! Toen de Delftse monumenten tijdens de pandemie gesloten waren voor publiek, zijn verschillende audiofragmenten gemaakt waarin verteld wordt over het verhaal achter het monument, de bewoners en de bouwstijl. Open de website en klik op het monument waar je meer over wilt weten. Hier vind je de audiotour. De fragmenten zijn ook in het Engels ingesproken.
Ook dit jaar kun je niet alleen genieten van de prachtige oude gebouwen van Delft, maar ook van verschillende optredens van muzikanten, acteurs en verhalenvertellers. Er worden ook speciale wandelingen georganiseerd, zoals de wandeling ‘Delftse Powervrouwen’ en een wandeling langs Joods erfgoed. Voor kinderen zijn dit jaar ook weer allerlei activiteiten te beleven. Haal de Kinder Kijkkaart op bij Mevrouw Monumentendag op de Markt en beantwoord de vragen tijdens een tocht door de stad.
Kijk voor het volledige programma op www.openmonumentendagdelft.nl.