
Vermeer 5D, tijdreis naar 17de-eeuws Delft op de Hooikade
AlgemeenDELFT - Deze zaterdag 16 december 2023 is de 348ste sterfdag van de Delftse schilder Johannes Vermeer. In dit speciale Vermeer jaar hebben het Vermeer Centrum Delft, Erfgoed Delft, Stichting Verborgen Stad en Delft Marketing het initiatief genomen om op de plek waar hij rond 1660 zijn schilderij ‘Gezicht op Delft’ maakte een speciale informatiezuil te plaatsen.
Wie zijn of haar mobiele telefoon in het apparaat steekt, kan 380° om zich heen kijken en ziet dan de omgeving van de Hooikade in 1660. Schepen uit die tijd, de herberg waar hij zijn schilderij maakte, de Rotterdamse en Schiedamse stadspoort, de Groenmolen, enzovoort. Alles nauwgezet digitaal in beeld gebracht. Kijk over of om de kijker heen en je ziet de huidige situatie, om dan op het scherm weer terug te keren naar lang vervlogen tijden.
Wie wil kan ook extra informatie lezen. Eigenlijk is het een soort Google Street View van het verleden. Deze informatie over Delft in de tijd van Vermeer is ook in het Vermeer Centrum Delft te vinden, waar op de eerste verdieping een ‘belevenistafel’ staat met dezelfde beelden.
Michiel van der Schaaf (Delft Marketing), Brenda Hooiveld (Erfgoed Delft), Theo Pronk (Stichting Verborgen Stad) en Herman Weyers (Vermeer Centrum Delft) zijn enthousiast dat Johannes Vermeer ook op deze plek – waar hij één van zijn meest bekende werken maakte – tot leven komt.
Alvast meer weten of thuis even kijken? Dat kan ook via www.canal5d.nl. Hier ook beelden van en informatie over Huis Mechelen op de Markt, de haven van Delft (Delfshaven) en nog veel meer interessante zaken.